Cobourg S.C.
Fun for Everyone! Wednesday, August 15, 2018  
 
 
printer friendly page


Cobourg Cameco Festival - July 28th Boys Festival             
                   
Time Field  Home Team   Away Team Division Referee Floater Referee Saturday
9:30 AM N2 Northumberland United   Almonte Allstars U9 Hailey Filce Kevin Read  
9:30 AM S1 Cavan Red   Lake Simcoe SC U9 Ryan Stewart      
9:30 AM S2 Cavan Black   Quinte West U9 James Febrini      
9:30 AM S7 Oshawa White   Pegasus AC U9 Kyra Fingas      
9:30 AM GS1 Oshawa Red   Storm U9 Myah Brady      
10:40 AM N2 Triple Balance    Almonte Allstars U9 Hailey Filce      
10:40 AM S1 Northumberland United   Lake Simcoe SC U9 Ryan Stewart      
10:40 AM S2 Cavan Red   Quinte West U9 James Febrini      
10:40 AM S7 Cavan Black   Pegasus AC U9 Kyra Fingas      
10:40 AM GS1 Oshawa White   Storm U9 Myah Brady      
12:30 PM N2 Oshawa Red   Almonte Allstars U9 Hailey Filce      
12:30 PM S1 Triple Balance    Lake Simcoe SC U9 Ryan Stewart      
12:30 PM S2 Northumberland United   Quinte West U9 James Febrini      
12:30 PM S7 Cavan Red   Pegasus AC U9 Kyra Fingas      
12:30 PM GS1 Cavan Black   Storm U9 Myah Brady      
1:30 PM N2 Oshawa White   Almonte Allstars U9  Hailey Filce       
1:30 PM S1 Oshawa Red   Triple Balance U9  Kyra Fingas       
2:30 PM S2 Oshawa Turuls   Quinte West U9  Ryan Stewart       
3:20 PM S2 Oshawa Turuls    Triple Balance U9  Myah Brady       
4:20 PM S7 Oshawa Turuls   Lake Simcoe SC U9  Harry Hughes       
Time Field  Home Team   Away Team Division Referee      
11:20 AM GS1 Quinte West   Northumberland United U10 Emma Febrini       
11:20 AM S7 Belleville   Darlington U10 Zoe Fingas      
11:20 AM N2 Triple Balance   Oshawa Turuls U10 Amanda Adams      
1:30 PM S2 Quinte West   Kawartha Inferno U10 Emma Febrini       
1:30 PM S7 Belleville   Oshawa Turuls U10 Zoe Fingas      
1:30 PM GS1 Triple Balance   Darlington U10 Amanda Adams      
2:45 PM S7 Quinte West   Oshawa Turuls U10 Emma Febrini       
2:45 PM N2 Belleville   Kawartha Inferno U10 Zoe Fingas      
2:45 PM S1 Triple Balance   Northumberland United U10 Amanda Adams      
4:00 PM N2 Quinte West   Darlington U10 Emma Febrini       
4:00 PM S1 Belleville   Northumberland United U10 Kyra Fingas      
4:00 PM S2 Triple Balance   Kawartha Inferno U10 Amanda Adams      
Time Field  Home Team   Away Team Division Referee      
9:15 AM CCC 1 BSC Andrus   Northumberland United U11 Emily Mealing      
9:15 AM CCC 2 BSC Kellogg   Oshawa Turul U11 Ryan Goodall      
9:15 AM Rotary 1 Quinte West   NDUFC U11 Nicolas Martin      
10:45 AM Rotary 2 Kingston Fury   Northumberland United U11 Emily Mealing      
10:45 AM CCC 1 Kingston Blizzard   Oshawa Turul U11 Harry Hughes      
10:45 AM CCC 2 BSC Andrus   NDUFC U11 Hilary Groves      
12:30 PM Rotary 1 BSC Kellogg   Northumberland United U11 Emily Mealing      
12:30 PM Rotary 2 Quinte West   Oshawa Turul U11 Harry Hughes      
12:30 PM CCC 1 Kingston Fury   NDUFC U11 Hilary Groves      
2:10 PM CCC 2 Kingston Blizzard   Northumberland United U11 Emily Mealing      
2:10 PM Rotary 1 BSC Andrus   Oshawa Turul U11 Harry Hughes      
2:10 PM Rotary 2 BSC Kellogg   NDUFC U11 Hilary Groves      
3:45 PM CCC 1 Quinte West   Northumberland United U11 Emily Mealing      
3:45 PM CCC 2 Kingston Fury   Oshawa Turul U11 Harry Hughes      
3:45 PM Rotary 1 Kingston Blizzard   NDUFC U11 Hilary Groves      
Time Field  Home Team   Away Team Division Referee      
11:40 AM Rotary 2 Northumberland United   Cavan U12 Ryan Goodall      
11:40 AM CCC 1 NDUFC   Darlington U12 Nicolas Martin      
1:15 PM CCC 1 Northumberland United   Darlington U12 Nicolas Martin      
1:15 PM CCC 2 NDUFC   Cavan U12 Ryan Goodall      
3:00 PM Rotary 2 Northumberland United   NDUFC U12 Ryan Goodall      
3:00 PM Rotary 1 Cavan   Darlington U12 Nicolas Martin      
Cobourg Cameco Festival - July 29th Girls Festival                   
                   
Time Field  Home Team   Away Team Division Referee Floater Referee Sunday
9:30 AM S1 Northumberland United   Belleville SC U9 Jonathan Yohane Ryan Goodall  
9:30 AM S2 Peterborough City   LSSC Red U9 Keira Goodall      
9:30 AM S7 Oshawa Red   LSSC Black U9 Morgan Kelsey      
9:30 AM N2 Oshawa White   Pegasus U9 Rowyn McKenzie      
11:00 AM S1 Northumberland United   LSSC Red U9 Jonathan Yohane      
11:00 AM S2 Peterborough City   LSSC Black U9 Keira Goodall      
11:00 AM S7 Oshawa Red   Pegasus U9 Morgan Kelsey      
11:00 AM N2 Oshawa White   Belleville SC U9 Rowyn McKenzie      
12:15 PM S1 Northumberland United   LSSC Black U9 Jonathan Yohane      
12:15 PM S2 Peterborough City   Pegasus U9 Keira Goodall      
12:15 PM S7 Oshawa Red   Belleville SC U9 Morgan Kelsey      
12:15 PM N2 Oshawa White   LSSC Red U9 Rowyn McKenzie      
Time Field  Home Team   Away Team Division Referee      
10:10 AM S1 Quinte West   Northumberland United U10 Skylar Spagnolo      
10:10 AM S2 Kingston Clippers   Cavan Black U10 Myles Klassen      
11:40 AM N2 Quinte West   Cavan Red U10 Skylar Spagnolo      
11:40 AM S2 Kingston Clippers   Northumberland United U10 Myles Klassen      
1:00 PM N2 Quinte West   Cavan Black U10 Skylar Spagnolo      
1:00 PM S1 Kingston Clippers   Cavan Red U10 Myles Klassen      
2:15 PM S2 Quinte West   Cavan Black U10  Skylar Spagnolo      
2:15 PM S7 Kingston Clippers   Cavan Red U10 Myles Klassen      
3:15 PM S1 Cavan Red   Northumberland United U10 Sklyar Spagnolo      
Time Field  Home Team   Away Team Division Referee      
9:30 AM CCC 1 Northumberland United   Belleville Comets U11 Hilary Groves      
9:30 AM CCC 2 Cavan FC   Quinte West U11 Emily Mealing      
10:30 AM CCC 1 Northumberland United   Kingston United U11 Hilary Groves      
10:30 AM CCC 2 Cavan FC   Belleville Comets U11 Emily Mealing      
11:30 AM CCC 1 Northumberland United   Quinte West U11 Hilary Groves      
11:30 AM CCC 2 Cavan FC   Kingston United U11 Emily Mealing      
12:30 PM CCC 1 Northumberland United   Belleville Comets U11 Hilary Groves      
12:30 PM CCC 2 Quinte West   Kingston United U11 Emily Mealing      
Time Field  Home Team   Away Team Division Referee      
9:30 AM Rotary 1 Northumberland United   Ottawa Power U12 Nicolas Martin      
11:00 AM Rotary 1 Ottawa Power   Oshawa Turul U12 Nicolas Martin      
12:20 PM Rotary 1 Northumberland United   Oshawa Turul U12 Nicolas Martin       
1:40 PM Rotary 1 Ottawa Power   Northumberland United U12 Nicolas Martin      
3:00 PM Rotary 1 Ottawa Power   Oshawa Turul U12 Nicolas Martin      
                   
                   


Created by: undefined -- Last updated:Jul 25, 2018
 
 

 
Powered By Ivrnet